מפת אתר  
English   عربي

הדרך הקרה לחסוך בחשבון החשמל: כעת כולם יכולים להחליף את המזגן הישן במזגן חדש וחסכוני!

01/05/2013

משרד האנרגיה והמים החל השבוע במבצע נוסף להחלפת מזגנים בזבזניים- הפעם עבור כלל האוכלוסייה בישראל!

השר שלום אמר: "משרד האנרגיה והמים ממשיך לפעול כדי לחסוך כספים לאזרחים. המשרד ישתתף במימון כל מזגן חדש בסכום שינוע בין 800 ל-1800 שקלים וחשוב לא פחות שהמזגנים החדשים יצרכו פחות אנרגיה ויחסכו מאות שקלים לכל משפחה. הקיץ כבר כאן ואני קורא לאזרחים להשתתף במבצע ולחסוך באנרגיה למשק ומאות שקלים בחשבון החשמל״

 

משרד האנרגיה והמים החל השבוע (יום רביעי, ה- 1.5.13) בפרויקט נוסף להחלפת מזגנים ישנים ובזבזניים במזגנים חסכוניים ויעילים אנרגטית- הפעם עבור כלל בתי האב בישראל. 

 

במסגרת הפרויקט יסובסדו כ- 45,000 מזגנים חדשים וחסכוניים (בכפוף לתנאי המכרז). תקציב הפרויקט בכללותו עומד על סך של כ- 50 מליון שקלים, זאת כאשר המשרד ישתתף בסבסוד כל מזגן המשתתף במבצע ופירוקו בסכום שבין 800 שקלים ל- 1,800 שקלים למזגן (בהתאם לסוג המזגן ולעלות הפירוק).
 
המחיר המוצע ללקוח לאחר הסבסוד כולל: ייעוץ בבית הלקוח, מחיר המזגן החדש, הובלה ופירוק וכן התקנת המזגן החדש לרבות קידוח והתקנת צנרת עד 5 מטר לכל אחד מהמזגנים בכל סוגי הקירות, סילוק המזגן הישן מבית הלקוח וגריטתו.  במקרה שעולה הצורך בהתקנת שקע חשמל ו/או צנרת נוספת בעקבות התקנת המזגן החדש, יותקנו הנ"ל בהתאם למחיר המפורט בטבלה שלהלן. הוצאות נוספות מעבר לכל הכתוב לעיל, יהיו בעלות נוספת (לדוגמא שימוש במנוף).
החלפת המזגנים צפויה להוביל לחיסכון למשק האנרגיה בישראל של כ-50 מיליון קוט"ש בשנה, ובסך הכל  כ-350 מיליון קוט"ש לאורך חיי המוצרים. מדובר בחיסכון משמעותי, המוערך מידי שנה בכ- 700 שקלים בחשבון החשמל הביתי של צרכן ממוצע. החלפת מזגן מיני מרכזי במזגנים מפוצלים, עשויה אף להגדיל את רמת החיסכון הזו.
 
ארבעת הספקים שזכו במכרז הם: תדיראן, פמילי ליין, טורנדו ואלקטרה. במסגרת המבצע יוצעו מזגנים יעילים אנרגטית, בדירוג A ו-B ויעניקו עליהם ועל התקנתם אחריות כוללת ל- 3 שנים. המבצע כולל 12 דגמים של מזגנים, מארבע קבוצות גודל שונות, שיתאימו לצרכים השונים של משקי הבית. כמו כן, במסגרת מבצע זה קיימת אפשרות נוספת להחלפת מזגן מיני מרכזי ומזגן מולטי במזגנים מפוצלים.
  
לטבלאות המלאות עם דגמי המזגנים המשתתפים במבצע ומחיריהם- אנא היכנסו לקובץ המצורף:
 
 
מצורפת טבלת עלויות המזגנים.  לפני ביצוע ההזמנה יש לוודא כי הדגם המבוקש קיים במלאי
מבצע להחלפת מזגנים בזבזניים
תנאי השתתפות:
​ההשתתפות במבצע מותנית בהחזרת מזגן ישן תמורת החדש. על המזגן המוחזר להיות בן 7 שנים לפחות, מחובר ופועל.
במסגרת המכרז ניתן להחליף:

1. מזגן ישן תמורת מזגן חדש (ללא הגבלה על מספר היחידות).
2. מזגן מיני מרכזי ישן תמורת עד שלושה מזגנים מפוצלים מסובסדים (מוגבל לשלוש יחידות, ויש להחליט על מספר היחידות בזמן הרכישה). 
מזגן מולטי מעבה עם שניים/שלושה מאיידים תמורת שניים/שלושה מזגנים מפוצלים (בהתאמה).

*במקרה של החלפת מזגן מיני מרכזי/מולטי מעבה, ניתן לקבל רק מזגן אחד מקבוצה ג' או ד' והיתר מקבוצה א' או ב'. מלבד המזגן הראשון, המזגנים הנוספים יהיו במחיר מסובסד אך לא כולל פירוק (פירוט בטבלה).

פירוט הליך הקנייה:
​הליך הקנייה יתבצע באמצעות פנייה למוקד השירות של החברות שזכו במכרז ומשתתפות במבצע.
1. הלקוח יבחר דגם מהטבלה המופיעה מטה ויתקשר למוקד השירות של החברה המספקת את אותו דגם של מזגן. המוקדן בשירות לקוחות של כל חברה ימסור ללקוח את הפרטים הדרושים ויוודא כי המזגן שהוא מעוניין להחליף עומד בתנאי המבצע.
2. במידה והלקוח עומד בתנאי המבצע, יתואם עבורו ביקור יועץ.
3. יועץ יגיע לבית הלקוח ויבדוק את התאמת הדירה למזגן/נים הנמכר/ים.
4. היועץ יתקשר למוקד השירות לאשרור ההזמנה, הזמנת טופס בממשל זמין וחיוב הלקוח. היועץ יסמן את המזגן שעובר לגריטה באזיקון וימלא טופס הכולל הצעת מחיר ללקוח ופירוט עלויות נוספות במידת הצורך.
5. מוקד החברה יתאם עם הלקוח מועד אספקה (תוך 50 ימי עבודה).
6. מתקין יגיע לבית הלקוח ויבצע את ההזמנה.
7. המזגן הישן יועבר מבית הלקוח לאתר הגריטה.
להלן מספרי מוקדי ההזמנות של ארבעת הספקים שזכו במכרז:

​​שם החברה ​גודל המזגנים המשתתפים במבצע ​​מספר הטלפון של מוקד ההזמנות
תדיראן גרופ בע"מ​ כל הגדלים​ 1-700-50-30-11​
​פמילי ליין שיווק בע"מ

BTU/H 10,611​

BTU/H 18,834

​​03-5114222
​טורנדו מוצרי צריכה בע"מ​ כל הגדלים​ ​03-9006706
​אלקטרה מוצרי צריכה בע"מ BTU/H 17,435​
1-800-222-222
 

 

מומלץ להתקין מזגן בעל הספק קירור של 600 BTU/H ל- 1 מ"ר ממוזג. יש לשים לב שתפוקת המזגן מושפעת מגורמים נוספים, כגון: אזור מגורים, כיווני הדירה, בידוד תרמי.

  

מוקד המידע הטלפוני של המשרד עבור הפרויקטים להתייעלות אנרגטית ייתן גם הוא במידת הצורך מענה לפניות בנוגע לפרויקט זה במספר: *2307 או 073-2547832. המוקד ייתן מענה בשפות עברית, ערבית, רוסית ואמהרית, בימים א'-ה', בין השעות 08:00-22:00 ובימי שישי בין השעות 8:00-13:00.
 
יודגש כי המזגן יותקן אך ורק בכתובתו של הלקוח, כפי שמופיעה בתעודת הזהות שלו. במקרים חריגים בלבד, יהיה רשאי המשרד לאשר בקשה מיוחדת לאישור התקנה במקום מגוריו של הלקוח, השונה מהכתובת המצוינת בתעודת הזהות שלו. אישור כאמור מהמשרד יימסר בכתב בלבד.
 
פרויקט החלפת המזגנים מצטרף לפרויקטים נוספים שביצע המשרד בשנתיים האחרונות: שני פרויקטים להחלפת מקררים לכלל האוכלוסייה, פרויקט החלפת מקררים לאוכלוסיות חלשות, פרויקט להחלפת נורות חסכוניות, פרויקט להחלפת מזגנים לאוכלוסיות מעוטות יכולת ופרויקט החלפת דודים חשמליים בדודי שמש  לאוכלוסייה הכללית, אשר החל באפריל 2013.
 
מדובר בצעדים משמעותיים המקודמים במסגרת הפרויקט להתייעלות האנרגטית שמבצע משרד האנרגיה והמים, במטרה להגביר את המודעות לחסכון באנרגיה, לעודד החלפת מוצרי חשמל ישנים בעלי דירוג אנרגטי נמוך ולהוציאם מהשוק.
לחץ לגרסת הדפסהגרסת הדפסה
  
  
שתף/שמור
שתף / שמור