מפת אתר  
English   عربي
מידע שימושי


קישור לאתר אנרגיה בראש אחר

על סדר היום
 • 27.12.2015
  גז ביתי – בטוח כשזה בפיקוח
  גז ביתי הוא מקור אנרגיה זמין, אמין ובטוח. אך בלי נקיטת אמצעי זהירות מתאימים, הוא עלול להיות מסוכן. מנהל הדלק והגז במשרד התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים מציג מספר כללי בטיחות שיבטיחו שימוש נכון בגפ"מ ויימנעו סיכון מכם, מבני משפחתכם, ומשכניכם–בדקה אחת!
 • השוואת מחירי גז בישול
  30.7.2015
  לראשונה בישראל: מחירי גז הבישול (גפ"מ) גלויים לכולם באתר משרד התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים
  לצרכנים יתאפשר להשוות את מחירי הגז הביתי לבישול בעיר מגוריהם בין החברות השונות, ולבחור בספק המיטבי עבורם.
מידע מקצועי
 •  מפת זכויות הנפט בישראל 

  בהתאם לחוק הנפט ותקנות הנפט, נדרשת קבלת היתר מהממונה על ענייני הנפט במשרד האנרגיה והמים לביצוע כל פעולה הקשורה בחיפושי נפט, החל מביצוע סקר ראשוני, דרך חיפושי נפט ועד לקידוח והפקה. 

 •  מחירי דלק 

  מחיר בנזין 95 אוקטן הנמכר בתחנות הדלק מתעדכן בחצות הלילה שלפני יום העבודה הראשון בכל חודש, עפ"י החלטת הממשלה. המחיר המעודכן מתפרסם בתחילת החודש בעיתונים יומיים ובאתר משרד האנרגיה והמים.

 •  נתוני צריכת דלקים  

  דוח צריכת מוצרי דלק מציג מדי חודש את ריכוז סך אספקות מוצרי הדלק בישראל (כולל רש"פ). ​

 •  ספקי הגז המורשים בישראל  

  רוכשים גז רק מספק גז מורשה! רכישת גז או התקנת מתקן גז באמצעות גורם בלתי מורשה מסכנת אתכם ואת סביבתכם, ואסורה בחוק. לאספקת גז בטיחותית, אמינה וחוקית, התקשרו אך ורק עם ספק גז מורשה, המופיע ברשימת ספקי הגז המורשים בישראל.

 •  כיצד לבחור מקרר?  

  ככל שצריכת האנרגיה של המקרר יעילה יותר הוא צורך פחות חשמל. צריכת חשמל קטנה יותר מאפשרת חיסכון בחשבון החשמל השוטף לאורך הרבה שנים, גם אם המקרר עולה יותר בזמן הקניה.
  מצורפת רשימת מקררים מאושרים לשיווק בארץ לפי סדר היעילות האנרגטית שלהם.​

 •  כיצד לבחור מזגן? 

  האקלים החם בישראל מחייב שימוש במיזוג אוויר זמן ניכר במשך השנה. לכן נושא בחירת המזגן הוא חשוב ביותר. על מנת לבחור מזגן בעל תפוקת אנרגיה יעילה יש לקחת בחשבון שיקולים כגון גודל המקום הממוזג ותצרוכת החשמל. לפניכם  מידע מקיף ומכלול האפשרויות העומדות בפניכם לפני רכישת מזגן. ​

 •  דוח צריכת אנרגיה שנתית 

  סעיף 4 לתקנות מקורות אנרגיה (פיקוח על יעילות צריכת אנרגיה) תשנ"ד – 1993, קובע כי "מפעל צרכן" - כהגדרתו בתקנה - יגיש לממונה במשרד האנרגיה והמים דוח על צריכת האנרגיה השנתית בתקופה שמ-1 בינואר עד 31 בדצמבר. הדוח יוגש בכל שנה עד לתאריך 31 במרס של השנה העוקבת לתקופת הדיווח. ​

קישור לנושא התוכנית הלאומית להתייעלות אנרגטית